Pożar zboża i ścierniska koło Sulęcina. Spłonął wóz strażacki (ZDJĘCIA)

03 sierpień 2022
Autor: 
Pożar zboża i ścierniska koło Sulęcina. Spłonął wóz strażacki Redakcja

Dwadzieścia siedem zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy walczyło z pożarem zboża na pniu i ścierniska koło Sulęcina. W trakcie akcji spłonął wóz strażacki.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Sulęcinie w środowe popołudnie, 3 sierpnia, tuż po godzinie 14:00. W ogniu stanęło zboże na pniu w pobliżu miejscowości Koryta (gmina Torzym).

Do akcji skierowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz najbliższe jednostki OSP. Pierwsze siły i środki były jednak niewystarczające do opanowania pożaru, ponieważ ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Wówczas do akcji wysłano kolejne samochody gaśnicze, a także samolot gaśniczy z Leśnej Bazy Lotniczej w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Spłonął wóz strażacki

O godzinie 16:30 sytuacja pożarowa była już opanowana. Obecnie trwa dokładne dogaszanie i przelewanie pogorzeliska. Szacuje się, że powierzchnia pożaru objęła około 40 hektarów. W kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało 27 zastępów straży pożarnej.

W trakcie działań spłonął wóz strażacki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulęcinie. Pojazd nadaje się już tylko do kasacji. Był to ciężki samochód gaśniczy, który zabierał ze sobą 8,8 tysięcy litrów wody. W jednostce służył od 2010 roku. Na szczęście w wyniku zdarzenia żaden ze strażaków nie został poszkodowany.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Z konta mężczyzny znikały pieniądze. Kradła je była partnerka


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u