Tragedia koło Międzyrzecza. 62-letni mężczyzna utonął w Jeziorze Lubikowskim

04 sierpień 2022
Autor: 
Tragedia koło Międzyrzecza. Mężczyzna utonął w Jeziorze Lubikowskim Redakcja/archiwum

Śmierć nad wodą. Mężczyzna utonął w Jeziorze Lubikowskim koło Międzyrzecza. Ciało 62-latka wyłowiła straż pożarna.

Wszystko wydarzyło się w środowy wieczór, 3 sierpnia, około godziny 22:00. Starsze małżeństwo wypłynęło jachtem na Jezioro Lubikowskie. W pewnym momencie mężczyzna postanowił popływać. 62-latek wszedł do wody, ale już nie wypłynął.

Mężczyzna utonął w jeziorze

Zaniepokojona żona od razu powiadomiła służby ratownicze. Na miejsce zjechały patrole policji oraz zastępy straży pożarnej wraz z łodziami. Ponadto do Lubikowa wysłano strażaków z Kostrzyna nad Odrą, którzy wspólnie z międzyrzeckimi strażakami tworzą część Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Centrum".

Służby poszukiwały mężczyzny zarówno na powierzchni, jak i pod wodą. Z czasem strażakom udało się zlokalizować i wyłowić na brzeg ciało 62-latka. Niestety na ratunek było już za późno. Lekarz stwierdził zgon.

Wszystkie szczegóły oraz okoliczności tragedii wyjaśnia teraz policja w Międzyrzeczu pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Przeczytaj też: Pożar zboża i ścierniska koło Sulęcina. Spłonął wóz strażacki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u