Śmigłowiec LPR lata nocą nad Zieloną Górą i okolicami. Wyjaśniamy, dlaczego

04 sierpień 2022
Autor: 
Śmigłowiec LPR lata nocą nad Zieloną Górą i okolicami Fot. Czytelnik Oskar

Od kilku dni śmigłowiec z bazy LPR Zielona Góra wykonuje loty nocne. Maszyna wzbudza zainteresowanie i niepokoi mieszkańców województwa lubuskiego.

Do redakcji NewsLubuski.pl nieustannie spływają zapytania o "latający helikopter w nocy". Statek powietrzny od kilku dni lata po całym województwie lubuskim, co przykuwa uwagę mieszkańców. Domysłów o cel lotów jest wiele, więc wyjaśniamy, o co tak naprawdę chodzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Nocne szkolenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

W tym tygodniu z bazy LPR Zielona Góra loty nocne odbywają się w ramach szkolenia pilotów z wykonywania operacji NVIS (w goglach noktowizyjnych). Ćwiczenia zaczynają się około godziny 21:00, czyli tuż po zakończeniu dyżuru przez zielonogórską bazę LPR. Po wykonaniu wszystkich punktów szkolenia śmigłowiec ratowniczy wraca do bazy, aby od rana być w pełnej gotowości operacyjnej do zdarzeń.

Trasy szkoleniowe przebiegają przez okoliczne lądowiska przyszpitalne oraz miejsca gminne. Te drugie to między innymi boiska, łąki oraz pola wyznaczone niemalże w każdej gminie w Lubuskiem. Wszystko po to, aby w godzinach nocnych bezpiecznie mogły korzystać z nich załogi LPR.

- Szkolenie jednego pilota zajmuje około 4 dni - informuje Justyna Sochacka, rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Obecnie lubuskie bazy LPR (Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski) pracują codziennie od godziny 7:00 do godziny 20:00. Najbliższa, całodobowa baza znajduje się dopiero we Wrocławiu. Bardzo możliwe, że dzięki takim szkoleniom lista baz otwartych przez 24 godziny wzrośnie i obejmie również nasz region.

Przeczytaj też: Pożar zboża i ścierniska koło Sulęcina. Spłonął wóz strażacki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u