PSG pokonało Nantes we francuskim Superpucharze

04 sierpień 2022
Autor:  Artykuł partnera
PSG pokonało Nantes we francuskim Superpucharze

Po odzyskaniu tytułu mistrza Francji w maju 2022 roku PSG zamierzało oczywiście uzupełnić klubowe muzeum o nowe trofeum, które zresztą sporadycznie umyka paryżanom. To ich ósmy triumf w Superpucharze od 2013 roku. W Tel Awiwie (Izrael) na Bloomfield Stadium zakończył się mecz o Superpuchar Francji, wyniki zobaczysz na https://gg.bet/pl/football. O pierwsze trofeum sezonu rywalizowały PSG i Nantes.

Spotkanie zakończyło się dużym zwycięstwem paryżan - 4:0. Lionel Messi otworzył wynik w 22. minucie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Neymar podwoił sukces swojej drużyny. Sergio Ramos w 57. minucie podniósł wynik do góry. A na samym końcu Neymar zamienił rzut karny i ustanowił ostateczny wynik.

Metropolita otwiera nową kartę w swojej historii po kolejnej porażce w Lidze Mistrzów: latem drużynę przejął nowy trener Christophe Galtier, który wcześniej z powodzeniem współpracował z Saint-Etienne, Lille i Niceą. Co nie mniej ważne, stanowisko dyrektora sportowego klubu zastąpił Leonardo Luis Campos, szanowany specjalista w kręgach piłkarskich, pod którego ścisłym kierownictwem PSG punktowo umacniało się w letnim okienku transferowym. Systematycznie pozbywając się balastu, Paryżanie umocnili najbardziej problematyczne pozycje dzięki przybyciu Vitigny'ego, Ekitike'a i Mukiela.

Niewiele można powiedzieć o Nantes. Antoine Camboire wie, jak sprawić Paryżowi problemy, gdy są w złym stanie, ale dziś po prostu nie miał szans. Sojusz Uniona Galtiera i PSG pozostawiał wiele pytań, ale ten występ dał nieśmiałą nadzieję, że nowy trener wniesie odrobinę dyscypliny do gry tego klubu i nada jego grze bardziej smukłego wyglądu. Mecz o Superpuchar tradycyjnie otwiera sezon we Francji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u