Pościg za pijanym motorowerzystą koło Krosna Odrzańskiego. Miał 2 promile alkoholu

04 sierpień 2022
Autor: 
Pościg za pijanym motorowerzystą koło Krosna Odrzańskiego Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Pościg za pijanym kierowcą koło Krosna Odrzańskiego. Mężczyzna uciekał na skuterze, aż wjechał w pole. 39-latek miał ponad dwa promile alkoholu.

Wszystko wydarzyło się w miejscowości Brzeźnica w gminie Dąbie. Patrol policjantów z krośnieńskiej drogówki zwrócił uwagę na motorowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że mógł znajdować się pod wpływem alkoholu.

- Funkcjonariusze ruszyli za nim, a następnie włączając sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazali się zatrzymać. Ten jednak nie reagował na nie i przyspieszając zjechał w drogę leśną - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Pijany jechał skuterem, miał ponad 2 promile

Mężczyzna uciekał przez las, aż wjechał w pole, gdzie dalej kontynuował jazdę. Wówczas mundurowi postanowili się rozdzielić. Jeden z funkcjonariuszy wyskoczył z radiowozu, natomiast drugi przyspieszył i zablokował drogę motorowerzyście. Ten widząc radiowóz, zawrócił, ale już po chwili został zatrzymany.

- 39-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto obowiązywał go zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - informuje kom. Kulka.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz naruszenie zakazu sądowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Śmigłowiec LPR lata nocą nad Zieloną Górą i okolicami. Wyjaśniamy, dlaczego


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u