Obywatel Gruzji przemycał nielegalnych imigrantów z Syrii. Wpadł przy granicy (ZDJĘCIA)

05 sierpień 2022
Autor: 
Obywatel Gruzji przemycał nielegalnych imigrantów z Syrii Fot. KPP Krosno Odrzańskie

W pobliżu granicy z Niemcami ujawniono samochód z nielegalnymi imigrantami. 24-letni Gruzin przewoził czterech obywateli Syrii. Wszyscy zostali zatrzymani.

Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Gubinie nieustannie prowadzą działania w celu zwalczania nielegalnej migracji cudzoziemców na teren Unii Europejskiej. Ostatnio dotarła do nich informacja, że drogą krajową nr 32 będzie przejeżdżał samochód przewożący nielegalnych migrantów do Niemiec.

- W trakcie patrolowania trasy wpłynęło zgłoszenie o jadącym z dużą prędkością pojeździe marki Ford. Policjanci, mając podejrzenie, iż może to być będący w ich zainteresowaniu pojazd, niezwłocznie udali się w kierunku granicy, gdzie zatrzymali auto do kontroli - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Policja zatrzymała nielegalnych imigrantów

W samochodzie znajdowało się łącznie pięciu cudzoziemców. Pojazdem kierował 24-letni obywatel Gruzji, z kolei czworo pasażerów nie miało przy sobie żadnych dokumentów i podawało jedynie, że pochodzą z Syrii.

- Kontrola legalności pobytu wykazała, iż pasażerowie w wieku 16, 17 i 48 lat przebywają na terytorium Polski nielegalnie. Wszyscy zostali zatrzymani i przetransportowani do komisariatu, natomiast samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu - informuje kom. Kulka.

Kierowca i pasażerowie z zarzutami

Dwóm pasażerom w wieku 17 lat oraz 48-latkowi postawiono zarzut przekroczenia granicy państwa ze Słowacji do Polski i usiłowania przekroczenia granicy z Polski do Niemiec. Ostatniego pasażera, 16-latka, przesłuchano w charakterze świadka. Ostatecznie wszyscy zostali przekazani Straży Granicznej, która wyda decyzje o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu.

Kary nie uniknie również kierowca. 24-letni Gruzin usłyszał zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Przeczytaj też: Kompletnie pijany rowerzysta zatrzymany pod Zieloną Górą. Miał ponad 4 promile alkoholu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u