Kompletnie pijany rowerzysta zatrzymany pod Zieloną Górą. Miał ponad 4 promile alkoholu

05 sierpień 2022
Autor: 
Kompletnie pijany rowerzysta zatrzymany pod Zieloną Górą Fot. KMP Zielona Góra

Ponad cztery promile alkoholu miał pijany rowerzysta zatrzymany koło Zielonej Góry. Mężczyzna wpadł, bo jechał zygzakiem. Dostał 2500 złotych mandatu.

Cała sytuacja miała miejsce w czwartkowe popołudnie, 4 sierpnia. Policjanci z zielonogórskiej drogówki wchodzący w skład grupy SPEED patrolowali trasę Niwiska - Jeleniów.

- Tuż przed Niwiskami zauważyli rowerzystę, który jechał zygzakiem i z ledwością utrzymywał się na siodełku - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Rowerzysta był kompletnie pijany

Mundurowi od razu wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Wszystko potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało, że mieszkaniec wsi Niwiska miał w swoim organizmie ponad 4 promile alkoholu.

Zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów mężczyzna został ukarany za jazdę w stanie nietrzeźwości mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

- Jego rower został przekazany trzeźwej osobie, która zobowiązała się odprowadzić zarówno pojazd, jak i jego właściciela do miejsca zamieszkania - dodaje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Śmigłowiec LPR lata nocą nad Zieloną Górą i okolicami. Wyjaśniamy, dlaczego


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u