Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

13 sierpień 2022
Autor: 
Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry! Redakcja

Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

W sobotę, 13 sierpnia Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wyznaczył milion złotych nagrody za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odra lub posiadającej istotne informacje mogące doprowadzić do ustalenia sprawców!

Przypomnijmy, że pierwsze sygnały o zatruciu Odry pojawiały się jeszcze pod koniec lipca. Niestety w wyniku opieszałości służb zdecydowane działania zostały podjęte zdaniem wielu zbyt późno, bo dopiero 12 sierpnia. Do działań przy zbieraniu ryb zaangażowano wojsko oraz straż pożarną.

Tylko w piątek służby zebrały 4,5 tony martwych ryb.

Czytaj także - W jeden dzień zebrano aż 4,5 tony martwych ryb z lubuskiej Odry!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Jednorazowa pomoc dla przedsiębiorców. Sejm przyjął ustawę (FILM)

  Jednorazowa pomoc dla przedsiębiorców. Sejm przyjął ustawę (FILM)

  Dwie kawy i cztery soczki - taką sprzedaż przez ostatni tydzień odnotował Tomasz Włoch, przedsiębiorca z Cigacic. Jego brat, Piotr prowadzi rejsy barką po Odrze. Statki stoją w porcie bo turyści boją się zbliżać do Odry. Z dnia na dzień nad Odrą umarł ruch turystyczny.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Żywa Odra. Zaproszenie nad rzekę dla rzeki (FILM)

  Żywa Odra. Zaproszenie nad rzekę dla rzeki (FILM)

  Temat zatrutej Odry powoli odchodzi na drugi plan. Zapominamy o dramacie zwierząt i o przedsiębiorcach, którzy stracili możliwość zarobkowania. Nie tylko Odra umarła, umarło również życie wokół niej.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • W ciągu kilku dni z lubuskiej Odry wyłowiono 25 ton martwych ryb!

  W ciągu kilku dni z lubuskiej Odry wyłowiono 25 ton martwych ryb!

  W ciągu kilku dni z lubuskiej Odry wyłowiono około 25 ton martwych ryb. W jakim fragmencie rzeki było ich najwięcej? 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u