Przebadano martwe ryby z Odry. Minister Klimatu podała wstępne wyniki

13 sierpień 2022
Autor: 
Przebadano martwe ryby z Odry. Minister Klimatu podała wstępne wyniki Redakcja

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa podała wstępne wyniki badań siedmiu gatunków martwych ryb wyłowionych z Odry. 

Państwowy Instytut Weterynaryjny pobrał i przebadał siedem gatunków martwych ryb wyłowionych z zatrutej nieznaną obecnie substancją Odry. Wstępne wyniki badań przedstawiła w mediach społecznościowych Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa.

Badania ryb z Odry

Państwowy Instytut Weterynaryjny przebadał 7 gatunków. Wykluczył rtęć jako powód śnięcia ryb. - napisała Anna Moskwa na Twitterze. 

Trwają badania na obecność innych substancji, nie wiadomo kiedy poznamy wyniki. Niestety służby od kilku tygodni nie mogą ustalić, jaka substancja zatruła Odrę. Pierwsze wyniki wskazywały na mezytylen, jednak ta informacja została zdementowana. Następnie pojawił się motyw rtęci i tu również nie ma jednoznacznych wyników. 

Wiadomo, że woda w Odrze była nienaturalnie wysoce natleniona i miała zwiększoną temperaturę. Jednak te dwa czynniki nie mogły być bezpośrednią przyczyną śnięcia ryb. 

Czytaj także - Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u