Zielonogórscy policjanci zabezpieczyli kilka martwych ryb z Odry. Trafią do laboratorium

13 sierpień 2022
Autor: 
Zielonogórscy policjanci zabezpieczyli kilka martwych ryb z Odry. Trafią do laboratorium Redakcja

Zielonogórscy policjanci zabezpieczyli kilka sztuk martwych ryb wyłowionych z zatrutej Odry w rejonie Cigacic. 

W sobotę, 13 sierpnia w Cigacicach pod Zieloną Górą ruszyła akcja zbierania martwych ryb z Odry. Na rzece pracowało 93 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, 6 łodzi ratowniczych oraz 17 pojazdów zabezpieczających działania. Większość funkcjonariuszy stanowili uczniowie ze Szkół Aspirantów PSP w Częstochowie i Krakowie.

W działaniach brali udział także zielonogórscy policjanci z różnych wydziałów. Funkcjonariusze zabezpieczali sztab akcji, a także zabezpieczyli pięć sztuk martwych ryb wyłowionych z Odry. Ryby najprawdopodobniej trafią w najbliższych dniach do laboratorium, gdzie zostaną przeprowadzone badania mające wykazać przyczynę ich śmierci.

Martwe ryby bada również Państwowy Instytut Weterynaryjny, ze wstępnych wyników wiemy, że zbadane zwierzęta nie zdechły z powodu rtęci.

Czytaj także - Przebadano martwe ryby z Odry. Minister Klimatu podała wstępne wyniki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u