Nowy samochód gaśniczy dla strażaków z Międzyrzecza. Kosztował ponad 1,2 miliona (ZDJĘCIA)

14 sierpień 2022
Autor: 
Nowy samochód gaśniczy dla strażaków z Międzyrzecza Fot. Powiat Międzyrzecki

Strażacy z Międzyrzecza otrzymali nowy samochód gaśniczy. Wóz kosztował ponad 1,2 miliona złotych. Zobacz, jaki sprzęt znajduje się w pojeździe.

Międzyrzeccy strażacy mogą poszczycić się nowym pojazdem. Do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej trafił ciężki samochód gaśniczy marki Volvo FMX 380 z napędem 4x4. Choć w strażnicy jest już od jakiegoś czasu, to teraz został oficjalnie przekazany.

Wóz zabudowano w firmie Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Bocar spod Częstochowy. Wyposażony jest w zautomatyzowaną skrzynią biegów. Posiada zbiornik wody o pojemności 5010 litrów i 510-litrowy zbiornik środka pianotwórczego oraz autopompę o wydajności 3700 litrów na minutę. Ponadto na dachu pojazdu zamontowano działko wodno-pianowe o maksymalnej wydajności 3200 litrów na minutę, natomiast z przodu znajduje się wyciągarka.

Nowy samochód gaśniczy standardowo został usprzętowiony między innymi w armaturę wodno-pianową i aparaty powietrzne. Postawiono również na zestaw ratownictwa technicznego, który służy strażakom na przykład podczas wypadków drogowych, gdy konieczne jest wykonanie dostępu do osób poszkodowanych uwięzionych w roztrzaskanych pojazdach. Nie zabrakło także zestawu ratownictwa medycznego.

"Wpisuje się idealnie"

Wartość pojazdu to przeszło 1,2 miliona złotych. Jego zakup został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Wszystko w ramach projektu "Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym - etap I.

- Pojazd ten idealnie wpisuje się w zagrożenia wynikające z charakterystyki powiatu międzyrzeckiego. Przeznaczeniem tego typu pojazdu jest udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych o bardzo szerokim spektrum, podczas zwalczania pożarów, a także działaniach np. podczas wypadków i kolizji również w transporcie kolejowym - informuje bryg. Dariusz Rzepecki, rzecznik straży pożarnej w Międzyrzeczu.

Przeczytaj też: Blisko 4 miliony na ścieżki rowerowe w Lubuskiem. Sprawdź, kto dostał pieniądze (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u