Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem

15 sierpień 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem Pixabay

Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem oraz porywami wiatru do 70 km/h. Te najbardziej będą rozwijać się w godzinach popołudniowych.

Dziś nad Polskę płynie gorące i wilgotne powietrze. Prognozuje się, że temperatura powietrza osiągnie lub przekroczy 30 stopni Celsjusza. Ponadto w godzinach popołudniowych mogą zacząć rozwijać się burze. O zjawiskach ostrzega już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 35 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem będą obowiązywać od godziny 14:00 w poniedziałek, 15 sierpnia, aż do północy. Jak informują Polscy Łowcy Burz, najbardziej intensywny rozwój burz nastąpi po południu, a pod wieczór i w pierwszej części nocy burze zaczną zanikać.

"Zalecana ostrożność. Śledź rozwój sytuacji pogodowej"

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia? - Ostrzeżenie przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Seria pożarów w Gorzowie. Płonęły śmietniki. Policja zatrzymała podpalacza (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u