Gorzów: Jechali do pożaru. Wóz strażacki przewrócił się na bok

17 sierpień 2022
Autor: 
Gorzów: Jechali do pożaru. Wóz strażacki przewrócił się na bok Fot. Czytelnik

Wóz strażacki przewrócił się na bok w miejscowości Bogdaniec koło Gorzowa Wielkopolskiego. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Strażacy jechali do pożaru.

Wszystko wydarzyło się w środowe przedpołudnie, 17 sierpnia, około godziny 10:00. W Bogdańcu niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego przewrócił się wóz strażacki marki Scania. Należał do Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy jechali do pożaru

Funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 jechali na sygnałach do pożaru w miejscowości Stanowice, który wybuchł w budynku magazynowym. Samochodem gaśniczym prawdopodobnie jechało pięciu strażaków. Wiadomo, że wszyscy są przytomni i opuścili pojazd o własnych siłach. Na szczęście nie doznali oni poważniejszych obrażeń, które zagrażałyby ich życiu.

- Wszyscy strażacy zostaną przewiezieni do szpitala, gdzie przejdą szczegółowe badania - informuje bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Wszystkie szczegóły i okoliczności zdarzenia ustala obecnie policja. Wyjaśniać będzie to również postępowanie wewnętrzne prowadzone przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej. Na miejsce zdarzenia wysłano także pięć zastępów straży pożarnej.

Był to nowy wóz

Pojazd, który uległ wypadkowi trafił na wyposażenie JRG 2 Gorzów Wielkopolski w grudniu 2021 roku. Kosztował około 1,2 miliona złotych. Jego został dofinansowany m.in. ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz funduszu wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.

Przeczytaj też: Budowa ronda na DK32 pod Gubinem. Jest obsuwa, znamy nowy termin (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u