Budowa ronda na DK32 pod Gubinem. Jest obsuwa, znamy nowy termin (ZDJĘCIA)

16 sierpień 2022
Autor: 
Budowa ronda na DK32 pod Gubinem. Jest obsuwa Fot. GDDKiA Zielona Góra

Rondo na drodze krajowej nr 32 pod Gubinem miało być gotowe pod koniec lipca. Prace trwają jednak dalej. Jak wygląda postęp robót? Zobaczcie zdjęcia z drona.

Rondo na drodze krajowej nr 32 w rejonie miejscowości Sękowice i Gubinek, które połączy się z drogą wojewódzką nr 285 to obecnie druga taka inwestycja realizowana przez GDDKiA Zielona Góra na tej trasie. Kolejne rondo na krajowej "32" powstaje bowiem w rejonie Sulechowa.

Rondo koło Gubina - jak idą prace?

Pracami na DK32 zajmuje się Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt z Krosna Odrzańskiego. Przedsięwzięcie opiewa na kwotę blisko 3,8 miliona złotych.

Inwestycja oprócz budowy samego ronda obejmuje także m.in. skanalizowanie ruchu w obrębie skrzyżowania poprzez wykonanie dojazdów z zastosowaniem wysp dzielących na wlotach DW285 oraz wydłużonych wysp kanalizujących w formie krzywej "esowej" dla redukcji prędkości na wlotach DK32. Ponadto wykonawca powinien postawić nowe oświetlenie drogowe.

Jak podkreśla GDDKiA Zielona Góra, to ważna inwestycja, ponieważ na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 z drogą wojewódzką nr 285 często dochodziło do kolizji oraz niebezpiecznych wypadków, również ze skutkiem śmiertelnym. Rondo zdaniem drogowców powinno poprawić bezpieczeństwo na trasie.

Rondo na DK32 - kiedy koniec prac?

Budowa ronda zgodnie z planem powinna zakończyć się pod koniec lipca 2022 roku, lecz tak się nie stało. Wszelkie prace trwają dalej, co widać na zdjęciach z drona. Kiedy kierowcy mogą spodziewać się końca utrudnień i otworzenia inwestycji?

- Zakończenie robót na DK32 w miejscowości Gubinek jest zaplanowane na pierwszą połowę września - informuje Marek Pilaczyński z GDDKiA Zielona Góra.

Przeczytaj też: Tragedia w Łagowie koło Świebodzina. Wędkarz utonął w jeziorze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u