W ciągu kilku dni z lubuskiej Odry wyłowiono 25 ton martwych ryb!

15 sierpień 2022
Autor: 
W ciągu kilku dni z lubuskiej Odry wyłowiono 25 ton martwych ryb! Redakcja

W ciągu kilku dni z lubuskiej Odry wyłowiono około 25 ton martwych ryb. W jakim fragmencie rzeki było ich najwięcej? 

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek, 15 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula przekazał wstępne statystyki dotyczące martwych ryb wyłowionych z zatrutej Odry. Od początku działań służb z lubuskiego odcinka rzeki wyłowiono około 25 ton martwych ryb!

Najgorsza sytuacja występuje w powiecie krośnieńskim, tam podczas akcji wyłowiono łącznie około 15 ton martwych ryb. W powiecie zielonogórskim służby wyłowiły około 6 ton, natomiast w powiecie słubickim wyłowiono około 4 ton martwych zwierząt. W powiecie nowosolskim w ciągu kilku dni wyłowiono zaledwie 550 kilogramów ryb. 

Powyższe dane są szacunkowe. Służby wciąż będą zbierać ryby z kolejnych kilometrów Odry, jednak już te statystyki ukazują do jak wielkiej katastrofy ekologicznej doszło.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2020 roku przeciętne miesięczne spożycie ryb i owoców można na 1 osobę wynosiło 0,27 kilograma. Biorąc pod uwagę powyższe dane 25 ton ryb starczyłoby na zaspokojenie rocznych potrzeb ponad 92 tys. osób!

Czytaj także - Tragedia w Łagowie koło Świebodzina. Wędkarz utonął w jeziorze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u