Przemyt narkotyków z Holandii udaremniony. "Kurier" zatrzymany na granicy w Świecku!

19 sierpień 2022
Autor: 
Przemyt narkotyków z Holandii udaremniony. "Kurier" zatrzymany na granicy w Świecku! NOSG

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Białegostoku ustalili, że przez granicę Polski planowany jest przemyt narkotyków z Holandii. "Kurier" został zatrzymany na granicy w Świecku. 

Szybka wymiana informacji oraz błyskawiczne działanie służb przyczyniło się do zatrzymania mężczyzny, który przewoził znaczne ilości narkotyków z Holandii. Wszystko zaczęło się jednak od pracy operacyjnej białostockich policjantów z Centralnego Biura Śledczego. Funkcjonariusze ustalili, że przez granicę Polski z Niemcami planowany jest przemyt narkotyków z Holandii. Policjanci z CBŚ o swoich ustaleniach poinformowali funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz KAS. 

Zatrzymanie na granicy w Świecku

Funkcjonariusze wytypowali pojazd, którym miał poruszać się mężczyzna. Po chwili Citroen Berlingo został zatrzymany do kontroli, za kierownicą siedział 46-latek. Strażnicy graniczni ujawnili w pojeździe 2 kg kokainy, 14 kg marihuany, ponad kilogram metamfetaminy, 10 litrów płynnej amfetaminy, ponad 3 kg amfetaminy w postaci sypkiej i 2 kg 3-CMC (substancja psychoaktywna).

Narkotyki były ukryte w schowkach pod wycieraczkami za przednimi siedzeniami auta, w bagażniku samochodu, w oponie koła zapasowego oraz w specjalnej skrytce przewożonego fotela.

Funkcjonariusze udali się również do mieszkania zatrzymanego, gdzie znaleźli również marihuanę, a także zgrzewarkę, wagę elektroniczną, różnej wielkości woreczki strunowe, dwa 10-litrowe pojemniki z 95% kwasem siarkowym i 5 litrów 96% alkoholu etylowego.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także - Upalny piątek. Po południu możliwe silne burze. Powieje nawet do 110 km/h!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u