Falubaz odrabia straty i wygrywa z Łodzią. Kapitalny występ Protasiewicza!

19 sierpień 2022
Autor: 
Falubaz odrabia straty i wygrywa z Łodzią. Kapitalny występ Protasiewicza! Redakcja/Archwium

Falubaz Zielona Góra spektakularnie zwycięża z drużyną H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Zielonogórzanie zdołali odrobić straty i ostatecznie wygrali w dwumeczu 92:88. 

W piątek, 19 sierpnia o godzinie 17 na stadionie żużlowym przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze rozpoczęło się ćwierćfinałowe, rewanżowe spotkanie Stelmetu Falubazu Zielona Góra z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Przed zielonogórzanami postawione było ciężkie zadanie, bowiem po pierwszych przegranych zawodach w Łodzi musieli odrobić aż 10 punktów straty.

Pierwszy bieg poszedł zdecydowanie po myśli zielonogórzan. Protasiewicz i Tungate przywieźli komplet punktów. Niestety już w drugim biegu górą byli łodzianie, przywożąc na metę 4 punkty. W trzecim biegu znów górą byli zielonogórzanie, Kvech i Fricke zdobyli 5 punktów. Przewaga drużyny z Łodzi zaczęła powoli topnieć.

Do dziewiątego wyścigu meczu zielonogórzanom udało się odrobić aż 6 punktów. Znakomitą formą popisał się kapitan Piotr Protasiewicz, który po trzech biegach zdobył 8 punktów. Po 10. biegu przewaga drużyny Orzeł Łódź stopniała do dwóch punktów. 

Przed biegami nominowanymi Falubaz prowadził 45:33 a w dwumeczu 82:80. Ostatecznie Stelmet Falubaz Zielona Góra zwyciężył w meczu z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 52:38, a w dwumeczu 92:88. 

W półfinale Falubaz zmierzy się najprawdopodobniej z drużyną z Bydgoszczy, jednak na oficjalne ogłoszenie przeciwników musimy jeszcze poczekać.

Czytaj także - Przemyt narkotyków z Holandii udaremniony. "Kurier" zatrzymany na granicy w Świecku!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u