Nowy samochód za ponad 2,6 miliona dla strażaków ze Świebodzina. To prawdziwe cacko (ZDJĘCIA)

20 sierpień 2022
Nowy samochód za ponad 2,6 miliona dla strażaków ze Świebodzina Redakcja

Nowy samochód ratownictwa technicznego trafił do strażaków ze Świebodzina. Jego wartość to ponad 2,6 miliona złotych. Zobacz, co się na nim znajduje.

Nowoczesny samochód trafił do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzinie. To specjalistyczny pojazd przystosowany do ratownictwa technicznego, więc będzie on używany między innymi przy wypadkach drogowych czy katastrofach budowlanych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Wiele specjalistycznego sprzętu

Wóz został zabudowany na podwoziu Scania P450 z napędem 6x6 przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielska-Białej. Wyposażony jest w trzyosobową kabinę i automatyczną skrzynię biegów. Główną uwagę zwraca jednak żuraw hydrauliczny zamontowany z tyłu pojazdu. Maksymalny udźwig to 5730 kg, ale gdy wysuniemy go na 10 metrów, wówczas udźwig zmniejsza się do 2434 kg.

Niewątpliwie ważnym wyposażeniem pojazdu są trzy zestawy narzędzi hydraulicznych. Część z nich zasilana jest akumulatorowo. Ponadto na samochodzie znajdują się na przykład poduszki pneumatyczne, podpory hydrauliczne i mechaniczne, zestaw ratownictwa medycznego, a także przeróżne elektronarzędzia.

Nowy samochód kosztował ponad 2,6 milionów złotych. Jego zakup został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Wszystko w ramach projektu "Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym - etap I. Nowoczesna Scania prawdopodobnie zastąpi Iveco, które działało w świebodzińskiej straży od końca 2010 roku. Co ważne warto dodać, że w świebodzińskiej straży pożarnej funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego wyposażona dodatkowo w dźwig oraz pojazd ratownictwa technicznego z rotatorem.

Przeczytaj też: Budowa ronda na DK32 pod Gubinem. Jest obsuwa, znamy nowy termin (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u