Starsza kobieta wyrzuciła z balkonu 170 tys. złotych i złote monety!

29 sierpień 2022
Autor: 
Starsza kobieta wyrzuciła z balkonu 170 tys. złotych i złote monety! Policja Gorzów Wlkp.

Starsza kobieta uwierzyła fałszywym policjantom i wyrzuciła z balkonu 170 tys. złotych oraz złote monety! 

Wszystko wydarzyło się w piątek, 26 sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim. Starsza kobieta odebrała niepokojący telefon od rzekomego policjanta, który informował o prowadzonej akcji przeciwko szajce przestępców. Jego tożsamość miał potwierdzić kolejny mężczyzną w słuchawce. On również przestawił się jako funkcjonariusz. Oszuści przekonywali, że oszczędności kobiety są zagrożone, bo do jej mieszkania kierują się przestępcy.

Oszustwo na policjanta

Kobieta została poinformowana, że musi działać szybko. Oszuści podający się za policjantów przekonali seniorkę, żeby spakowała pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty do reklamówki i wyrzuciła je z balkonu przed blok. Kobieta była przestraszona i wykonała wszystkie polecenia oszustów w kilka chwil tracąc oszczędności swojego życia.

Kobieta o całej sytuacji postanowiła powiadomić swoją rodzinę, niestety było już za późno a po oszustach nie było śladu.

Policjanci po raz kolejny przypominają, by rozważnie podejmować decyzję, gdy w grę wchodzą oszczędności naszego życia. Oszuści stosują różne techniki, przed którymi musimy się skutecznie bronić. Najlepiej przerwać rozmowę, a następnie wybrać numer alarmowy. - podaje kom. Grzegorz Jaroszewicz, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Czytaj także - Śmiertelny wypadek pod Rzepinem. Zginęła 44-letnia kobieta. W akcji śmigłowiec LPR!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u