Akcja ITD w Lubuskiem. Wpadło dwóch kierowców pod wpływem alkoholu

12 wrzesień 2022
Autor: 
Lubuskie: Wpadło dwóch kierowców pod wpływem alkoholu Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Inspektorzy ITD od rana sprawdzali trzeźwość kierowców m.in. na trasie S3 i autostradzie A2 w Lubuskiem. Zatrzymano dwóch szoferów na "podwójnym gazie".

Mimo kontroli funkcjonariuszy i zaostrzania kar praktycznie każdego dnia zatrzymuje się pijanych kierowców. Dlatego też w poniedziałek, 12 września, od wczesnych godzin porannych mundurowi z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili akcję sprawdzania trzeźwości wśród kierujących busami, ciężarówkami oraz autobusami.

- Kontrole były prowadzone na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina, ekspresowej trasie S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego i na drodze krajowej nr 27 w okolicach Zielonej Góry. Sprawdzono stan trzeźwości około 750 szoferów - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

Zatrzymano dwóch kierowców pod wpływem alkoholu

W trakcie kilkugodzinnej akcji w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch kierowców na "podwójnym gazie". Pierwszy był kierowca autobusu, który wykonywał regularny transport drogowy osób. Mężczyzna wydmuchał 0,42 promila alkoholu. W chwili kontroli przewoził w pojeździe około 30 pasażerów.

Drugim z zatrzymanych był kierowca ciężarówki. Szofer miał w swoim organizmie ponad 0,7 promila. Ponadto okazało się, że miał on sądowy, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ostatecznie obaj kierowcy zostali przekazani do dyspozycji policji.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto sąd orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 10 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Policja podsumowała Winobranie 2022 w Zielonej Górze. Wystawiono 453 mandaty (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u