Tragiczny pożar w Kożuchowie. Płonęła kamienica. Nie żyje 56-letni mężczyzna

20 wrzesień 2022
Autor: 
Tragiczny pożar w Kożuchowie. Nie żyje 56-letni mężczyzna Redakcja/archiwum

Pożar w Kożuchowie koło Nowej Soli. Z ogniem walczyło jedenaście zastępów straży pożarnej. Niestety jedna osoba zginęła. To 56-letni mężczyzna.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego nowosolskich strażaków w poniedziałek, 20 września, około godziny 22:00. W ogniu stanęła kamienica przy placu Matejki w Kożuchowie.

W akcji 11 zastępów straży pożarnej

Do działań początkowo wyruszyły zastępy straży pożarnej z Nowej Soli oraz okoliczne jednostki OSP. Już w trakcie dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego płomienie obejmowały całe poddasze budynku. Z czasem na miejsce dysponowane były kolejne pojazdy. I tak w kulminacyjnym momencie akcji zaangażowanych było 11 zastępów.

Strażacy rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do akcji. Jednocześnie rozstawiona została drabina mechaniczna oraz podnośnik hydrauliczny, których użycie wspomagało działania. Każdy z ratowników znajdujący się w strefie zadymienia nieustannie pracował w aparacie powietrznym.

Jedna osoba zginęła

Z budynku ewakuowano 20 osób, ale niestety i tak pożar okazał się tragiczny w skutkach. W trakcie przeszukiwania pogorzeliska strażacy natrafili na ciało mieszkańca kamienicy. Był to 56-letni mężczyzna, który został przygnieciony przez strop.

Po ugaszeniu pożaru i przelaniu pogorzeliska rozpoczęły się oględziny budynku. Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. Śledztwo w tej sprawie prowadzi obecnie prokuratura. Powołany został już biegły z zakresu pożarnictwa, który wyda swoją opinię.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Ranny motocyklista trafił do szpitala (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u