22-latek próbował uciec policjantom. Zobacz nagranie z kamery (FILM)

21 wrzesień 2022
Autor: 
22-latek próbował uciec policjantom. Zobacz nagranie z kamery Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Mężczyzna skazany na dwa lata odsiadki próbował uciec podczas legitymowania. Jeden z mundurowych rzucił się w pościg za 22-latkiem. Zobacz nagranie z kamery policjanta.

Wszystko wydarzyło się na dziedzińcu pawilonu przy ulicy Marcinkowskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie, że grupa ludzi spożywa alkohol. Do interwencji przydzielono patrol z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, który pełnił służbę na terenie miasta.

Pościg pieszy za 22-latkiem

- Jeszcze zanim policjanci przystąpili do legitymowania, jeden z młodych uczestników zerwał się na równe nogi i zaczął uciekać. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów nie pozwoliła jednak na to, aby młody człowiek zgubił mundurowych - relacjonuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Jeden z interweniujących funkcjonariuszy z SPPP Gorzów Wielkopolski od razu pobiegł za 22-latkiem. Gdy ten zbiegał po schodach, przewrócił się. Tę okazję szybko wykorzystał policjant, który obezwładnił mężczyznę. Po chwili dołączyli do niego koledzy z patrolu, którzy pomogli zakuć uciekiniera w kajdanki.

"Był poszukiwany do odbycia kary"

Wylegitymowanie 22-latka szybko dało odpowiedź na to, dlaczego uciekał. Okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem, których dokonał w przeszłości.

- Policjanci z oddziałów prewencji to policjanci z krwi i kości, które swoje doświadczenie codziennie zbierają podczas trudnych służb. Liczne zabezpieczenia dużych imprez, przejazdy kibiców, dbanie o bezpieczeństwo na wielu obszarach procentuje skutecznością - podkreśla podinsp. Maludy.

Przeczytaj też: Wielka akcja policji na drogach w Lubuskiem. Kontrole trzeźwości i prędkości (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u