Pożar ciężarówki ze słomą na krajowej "32" koło Sulechowa. Droga jest zablokowana

21 wrzesień 2022
Autor: 
Pożar ciężarówki ze słomą na krajowej "32" koło Sulechowa Redakcja/archiwum

Cztery zastępy straży pożarnej walczą z pożarem na DK32 koło Sulechowa. Płoną bele słomy na naczepie ciężarówki. Droga jest zablokowana.

Pożar wybuchł w środowe południe, 21 września. Na drodze krajowej nr 32 na wysokości miejscowości Smolno Wielkie (81 kilometr) zapaliły się bele słomy przewożone na naczepie ciężarówki. Czujny kierowca od razu zatrzymał pojazd i ewakuował się z samochodu.

Do zdarzenia wysłano zastęp gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulechowie oraz strażaków z jednostek OSP Kargowa i OSP Smolno Wielkie. Łącznie na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej.

Sytuacja została już opanowana, ale akcja potrwa jeszcze przez kilka godzin, ponieważ przed strażakami sporo pracy przy dogaszaniu płonącej słomy. Wybrane bele trzeba rozrzucić, a następnie dokładnie przelać wodą. Wszystko po to, aby nie doszło do odnowienia się pożaru.

Utrudnienia na DK32 - droga zablokowana

Droga krajowa nr 32 w miejscu pożaru jest całkowicie zablokowana. Jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki, wprowadzono objazd przez Babimost. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami nawet do godziny 16:00.

Godzina 16:30 - Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Zapaliło się poddasze budynku (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u