Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Polecimy do Londynu! Kiedy pierwszy lot?

21 wrzesień 2022
Autor: 
Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Polecimy do Londynu Redakcja

Lotnisko Zielona Góra Babimost. Już wkrótce polecimy z Babimostu do Londynu. Co ważne, połączenie ma być już realizowane na stałe.

Lotnisko Zielona Góra Babimost to najmniejszy, rejsowy port lotniczy w Polsce. Mimo swoich rozmiarów cały czas się rozwija i obok sztandarowego połączenia Zielona Góra - Warszawa pojawiają się nowe kierunki.

W tym roku na wakacje funkcjonowały cztery dodatkowe połączenia. Polskie Linie Lotnicze LOT latały z lubuskiego lotniska do Gdańska, Rijeki (Chorwacja) oraz Burgas (Bułgaria). Ponadto biuro podróży Coral Travel postawiło na czarterowe loty do Antalyi w Turcji z przewoźnikiem Pegasus Airlines.

Polecimy z Babimostu do Londynu

Lotnisko Zielona Góra Babimost powoli szykuje się już na kolejne rejsy, ponieważ siatka połączeń zwiększy się o loty do Wielkiej Brytanii, a dokładniej do Londynu. To połączenie zapowiadane już od dłuższego czasu, które jest bardzo wyczekiwane mieszkańców regionu.

Na lotnisko Londyn-Luton będzie można się dostać przynajmniej 2 razy w tygodniu, z czego przynajmniej jedna rotacja ma odbywać się w weekend. Pierwszy lot, jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, jest planowany na 3 października 2022 roku. Co ważne, nie ma być to połączenie jednosezonowe, a powinno być realizowane, póki co do końca 2023 roku.

Obecnie na loty z Babimostu do Londynu trwa procedura przetargowa. Zainteresowane linie lotnicze mogą składać swoje oferty do 30 września. Tutaj należy zaznaczyć, że samorząd planuje przeznaczyć na realizację połączenia 5,2 miliony złotych.

- Bardzo wierzymy w lepszą przyszłość naszego portu lotniczego w Babimoście. Determinacja od dłuższego czasu przynosi rzeczywiście efekty. Tłumy pasażerów, które szturmują nasze niewielkie lotnisko i chętnie kupują bilety, pokazują, że ten wysiłek nie poszedł na marne - podkreśla Marcin Jabłoński, członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Ruch na lubuskim lotnisku

Lotnisko Zielona Góra Babimost obsłużyło w sierpniu 2022 roku ponad 7000 podróżnych. Był to rekord pasażerów odprawionych w porcie lotniczym, na co wpłynęły przede wszystkim nowe, wakacyjne połączenia.

Przeczytaj też: 22-latek próbował uciec policjantom. Zobacz nagranie z kamery (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u