Pożar w Zielonej Górze. W ogniu stanęły dwa samochody osobowe (ZDJĘCIA)

21 wrzesień 2022
Autor: 
Pożar w Zielonej Górze. W ogniu stanęły dwa samochody Redakcja

Pożar w Zielonej Górze. W ogniu stanęły dwa samochody osobowe zaparkowane na parkingu przy budynku mieszkalnym. Oba pojazdy całkowicie spłonęły.

Strażacy zostali wezwani pod bloki mieszkalne przy ulicy Zbyszka Godlewskiego w Zielonej Górze w środowy wieczór, 21 września, po godzinie 21:10. Płonęły dwa samochody zaparkowane na parkingu w pobliżu hali garażowej. To Kia oraz Audi.

Do akcji wysłano dwa zastępy straży pożarnej. Kiedy na miejsce dojechał pierwszy samochód gaśniczy, oba pojazdy były już całkowicie objęte ogniem. Strażacy niezwłocznie rozwinęli linię gaśniczą i rozpoczęli walkę z żywiołem przy użyciu piany.

Samochody doszczętnie spłonęły

Po kilku minutach działań sytuacja pożarowa była już opanowana. Wówczas rozpoczęło się dokładne dogaszanie osobówek. Wszystko na bieżąco było sprawdzane kamerą termowizyjną w celu znalezienia zarzewi ognia bądź tlących się elementów pojazdów.

- Oba samochody spłonęły doszczętnie. Nikt nie został poszkodowany - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Opinię w tej sprawie wyda już wkrótce biegły z zakresu pożarnictwa, ale mieszkańcy okolicznych bloków wskazują, że to zapewne podpalenie. Na miejsce wezwano patrol policji, który zabezpieczył teren zdarzenia.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Zapaliło się poddasze budynku (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u