Rzepin: Poszukiwany próbował uciec policjantom. "Rozpylał gaz łzawiący"

22 wrzesień 2022
Autor: 
Poszukiwany próbował uciec policjantom. "Rozpylał gaz łzawiący" Fot. KPP Słubice

Policyjny pościg w gminie Rzepin. Mundurowi pieszo gonili poszukiwanego 31-latka. Uciekinier rozpylał w ich kierunku gaz łzawiący. Wkrótce stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 19 września. Patrol policji z Rzepina zatrzymał na terenie gminy samochód do kontroli. Nagle z pojazdu wybiegł pasażer i zaczął uciekać.

Mężczyzna rozpylał gaz łzawiący

Funkcjonariusze poznali, że pasażerem był 31-latek poszukiwany do odbycia kary więzienia.

- Mundurowi od razu ruszyli za nim w pościg, podczas którego uciekinier rozpylał w ich kierunku gaz łzawiący. Mundurowi mimo ograniczonej widoczności nie odpuszczali i kontynuowali pościg - relacjonuje asp. Agnieszka Kaczmarek, rzecznik policji w Słubicach.

31-latek usłyszał kilka zarzutów

Mężczyznę ostatecznie udało się zatrzymać. W trakcie kontroli osobistej ujawniono przy nim narkotyki, a dokładniej amfetaminę. Ponadto ustalono, że 31-latek może odpowiadać za co najmniej dwie kradzieże, do których doszło w ostatnim czasie.

Zatrzymany usłyszał już kilka zarzutów. To m.in. za czynną napaść na funkcjonariusza i posiadanie substancji psychotropowych. Wkrótce będzie odpowiadał on przed sądem.

- Przypominamy, że czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem i grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności - podkreśla asp. Kaczmarek.

Przeczytaj też: W Lubuskiem zawyją dziś syreny alarmowe. To próba systemu ostrzegania


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u