Dostawczak wagi ciężkiej. Nawet pusty przekraczał dopuszczalną masę

22 wrzesień 2022
Autor: 
Dostawczak wagi ciężkiej. Nawet pusty przekraczał dopuszczalną masę Fot. ITD Sulęcin

Mundurowi z ITD Sulęcin trafili nie lada kwiatka. Pusty samochód dostawczy był przeładowany. Jego masa własna była większa o 720 kg od tej wpisanej w dowodzie.

Patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Sulęcina pełnił służbę w środę, 21 września, na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie koło Świebodzina. Mundurowi kontrolowali pojazdy, które poruszały się po trasie.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali samochód dostawczy marki Iveco z zabudową typu chłodnia. Kierujący pojazdem jechał do Niemiec w celu załadunku.

Pusty dostawczak przeładowany

- Z dowodu rejestracyjnego wynikało, że jego masa własna wynosi 2880 kg, a dopuszczalna masa całkowita 3500 kg. Jego ładownia była pusta, lecz pomimo to został wskazany przez system preselekcji ważenia pojazdów jako przeciążony - informuje ITD Sulęcin.

Inspektorzy zważyli pojazd w celu dokładnego sprawdzenia jego rzeczywistej masy. I faktycznie okazało się, że pusty pojazd bez kierowcy oraz ładunku ważył 3600 kg, czyli o 720 kg więcej niż jego masa własna widniejąca w dowodzie rejestracyjnym, a także o 100 kg więcej niż jego dopuszczalna masa całkowita.

Kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego od dostawczaka.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. W ogniu stanęły dwa samochody osobowe (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u