Wybuch butli z gazem w domu pod Trzcielem. Dwie osoby zostały poszkodowane!

25 wrzesień 2022
Autor: 
Wybuch butli z gazem w domu pod Trzcielem. Dwie osoby zostały poszkodowane! OSP Trzciel

Butla z gazem wybuchła w budynku jednorodzinnym. Dwie osoby zostały ranne. Na miejscu pracują służby!

W niedzielę, 25 września około godziny 17:30 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Międzyrzeczu otrzymał zgłoszenie dotyczące wybuchu butli z gazem w jednym z budynków jednorodzinnych w miejscowości Rybojady. Do zdarzenia zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Międzyrzeczu oraz okoliczne jednostki OSP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl w budynku znajdowały się dwie starsze osoby w wieku około 70 lat. Fala uderzeniowa powstała w wyniku wybuchu butli z gazem wyrzuciła mężczyznę poza budynek. Kobieta doznała poparzeń. Na miejscu pracowały dwa zespoły ratownictwa medycznego. Poszkodowane osoby trafiły już do szpitala.

Budynek został poważnie uszkodzony

Butla z gazem znajdowała się najprawdopodobniej w kuchni na parterze. W wyniku wybuchu boczna ściana budynku oraz częściowo strop pierwszej kondygnacji uległy zawaleniu. Przyczyna wybuchu nie jest obecnie znana.

- Trwa przeszukiwanie budynku. - podaje bryg. Dariusz Rzepecki, rzecznik straży pożarnej w Międzyrzeczu.

Najprawdopodobniej budynek nie nadaje się już do dalszego użytku, jednak ostateczną opinię wyda inspektor nadzoru budowlanego. 

Czytaj także - Falubaz zostaje w 1. Lidze. Zabrakło tak niewiele! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u