Senior przekazał w bramie kamienicy ćwierć miliona złotych fałszywemu policjantowi!

25 wrzesień 2022
Autor: 
Senior przekazał w bramie kamienicy ćwierć miliona złotych fałszywemu policjantowi! Lubuska Policja

Oszustwo na policjanta w Gorzowie Wielkopolskim. Starszy mężczyzna stracił blisko ćwierć miliona złotych!

Wszystko wydarzyło się w środę, 21 września w Gorzowie Wielkopolskim. Starszy mężczyzna odebrał telefon od oszusta, który przedstawił się jako wysokiej rangi oficer Lubuskiej Policji. Rzekomy funkcjonariusz przekonywał 83-latka, że jego pieniądze są zagrożone, a jedyną szansę na to, aby ich nie stracił, jest przekazanie ich w policyjny depozyt.

Wystraszony senior udał się do banku, gdzie postanowił zamknąć swoją lokatę i wypłacić ponad 220 tysięcy złotych. 83-latek z banku udał się w ustalone wcześniej z oszustem miejsce - bramę kamienicy, gdzie przekazał mu osobiście swoje pieniądze. Niestety oszczędności 83-latka najprawdopodobniej przepadły. 

- Za każdym razem przestępczy proceder wygląda niemal identycznie. Rozmowa telefoniczna z fikcyjnym policjantem czy członkiem rodziny, dramatyczna historia i ostatecznie przekazanie pieniędzy. Taki jest mechanizm działania oszustów. Niestety jak się okazuje wciąż skuteczny. - opisuje podinsp. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Lubuskiej Policji. 

Przypominamy! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im żadnych pieniędzy ani nie angażują postronnych osób do przeprowadzania „akcji” policyjnych.

Czytaj także - Piotr Protasiewicz zakończył żużlową karierę. Ale to nie koniec jego pracy dla Falubazu!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u