Fatalny upadek Maxa Fricke'a w Zielonej Górze. Zawodnik ma złamany mostek i wstrząs mózgu!

25 wrzesień 2022
Autor: 
Fatalny upadek Maxa Fricke'a w Zielonej Górze. Zawodnik ma złamany mostek i wstrząs mózgu! Redakcja

Niestety podczas sobotniego meczu w Zielonej Górze doszło do upadku Maxa Fricke'a. Zawodnik ma m.in. złamany mostek, wstrząs mózgu i pękniętą łopatkę!

W sobotę, 24 września Falubaz Zielona Góra walczył z Wilkami Krosno o awans do PGE Ekstraligi. Spotkanie było bardzo zacięte, zielonogórzanie musieli odrobić 10 punktów straty, aby awansować. Po 12. biegu zielonogórzanom udało się odrobić straty, a nawet wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Niestety ten wynik wciąż nie był pewny, niezwykle ważne było utrzymanie lub zwiększanie przewagi.

Fatalny upadek Maxa Fricke'a

Rozstrzygnięcie o awansie do PGE Ekstraligi miało zapaść w biegach nominowanych. Niestety podczas 14. biegu doszło do wypadku na drugim łuku z udziałem Szczepaniaka i Fricke, zawodnicy z impetem uderzyli w dmuchaną bandę. Zawodnik Falubazu najprawdopodobniej na chwilę stracił przytomność. Na tor wyjechały dwie karetki. 

Zawodnik Wilków Krosno był uwięziony pod dmuchaną bandą, po chwili został uwolniony i o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Niestety w gorszym stanie był Max Fricke, który przez dłuższą chwilę leżał na torze. Ostatecznie zawodnik Falubazu samodzielnie wsiadł do karetki. Sędzia po analizie wykluczył Maxa Fricke z powtórki biegu. 

Zawodnik Falubazu nie był jednak zdolny do kontynuowania zawodów, został przetransportowany do zielonogórskiego szpitala na szczegółowe badania. Niestety obrażenia, jakich doznał okazały się poważne. 

Doznałem złamanego mostka, posiniaczonych płuc, skręconego ramienia, pękniętego łopatki i wstrząsu mózgu w wyniku mojego wczorajszego wypadku na spotkaniu. - napisał na profilu w mediach społecznościowych Max Fricke.

Zawodnik odwołał swoje występy podczas finałów GP w Toruniu oraz fazy Play Off Belle Vue. 

Czytaj także - Piotr Protasiewicz zakończył żużlową karierę. Ale to nie koniec jego pracy dla Falubazu!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u