Pijana postawiła na nogi wszystkie służby ratownicze, ale... nikomu nic się nie stało

27 wrzesień 2022
Autor: 
Pijana postawiła na nogi wszystkie służby ratownicze Redakcja/archiwum

W Brzeźnie koło Gorzowa miało dojść do pobicia, a ranny był nieprzytomny. Do akcji ruszyły służby, w tym śmigłowiec LPR. Zgłoszenie było jednak fałszywe.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 24 września, po godzinie 18:00. Do gorzowskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o pilnej interwencji w miejscowości Brzeźno (gmina Lubiszyn).

- Dramatyczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny pobitego kijem bejsbolowym odebrały także inne służby. Pokrzywdzony miał być nieprzytomny - relacjonuje kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

"Pobity" nie miał obrażeń

Do akcji skierowano patrol policji oraz gorzowski śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Alarm otrzymali również strażacy ochotnicy z Lubiszyna.

Rzekomo pobity mężczyzna miał być nieprzytomny. Tymczasem o własnych siłach podszedł on do medyków ze śmigłowca, aby go zbadali. Lekarz nie stwierdził jednak u niego obrażeń, które świadczyłyby o pobiciu. Wskazał tym samym, że nie ma żadnych podstaw do jego hospitalizacji.

- Policjanci rozmawiali ze zgłaszającą i rzekomym pokrzywdzonym, którzy chaotycznie się wypowiadali i kilkukrotnie zmieniali przebieg zdarzenia. Wyraźnie czuć było od nich alkohol - informuje kom. Jaroszewicz.

50-latka odpowie przed sądem za fałszywy alarm

W czasie, gdy służby interweniowały w Brzeźnie, ktoś naprawdę mógł potrzebować pomocy. Dlatego policjanci sporządzą wniosek o ukaranie 50-letniej kobiety do sądu za bezpodstawne wezwanie służb ratowniczych.

- Mandat w tej sytuacji byłby niewystarczający. W ramach postępowania wystąpimy do służb uczestniczących w akcji, by przekazali informację o poniesionych kosztach. Zgromadzony materiał zostanie przekazany do sądu, który może zasądzić zwrot kosztów działania służb - podkreśla rzecznik gorzowskiej policji.

Koszty z pewnością będą spore. Godzina lotu śmigłowca LPR opiewa średnio na kwotę 8900 złotych. Do tego należy doliczyć także działanie policji i straży pożarnej.

Przeczytaj też: Pościg za naćpanym kierowcą pod Zieloną Górą. Zobacz nagrania z kamer policji (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u