Kibice czekali w kolejce, zawody trwały. Dodatkowo ktoś rozpylił gaz pieprzowy!

27 wrzesień 2022
Autor: 
Kibice czekali w kolejce, zawody trwały. Dodatkowo ktoś rozpylił gaz pieprzowy! Fot. Mariusz

Finałowy mecz eWinner 1. Ligi już trwał a kibicie tłoczyli się przed wejściem na stadion. Sytuacja była bardzo napięta, na domiar złego ktoś rozpylił też gaz pieprzowy! 

Kuriozalna sytuacja podczas finałowego meczu eWinner 1. Ligi w Zielonej Górze, który odbył się w minioną sobotę, 25 września. Wydarzenie sportowe otrzymało status imprezy masowej podwyższonego ryzyka, co w praktyce oznacza zwiększoną ilość ochrony oraz dokładniejsze kontrole kibiców wchodzących na stadion. Każda osoba wchodząca na stadion była poddawana kontroli osobistej, dodatkowo bilety były imienne - to również było weryfikowane podczas wejścia.

Kontrole kibiców i gigantyczna kolejka do wejścia

Wzmożona kontrole spowodowały wydłużenie czasu oczekiwania do wejścia na stadion żużlowy. Niestety sporo kibiców nie zdążyło wejść na trybuny przed startem pierwszego biegu. Z każdą minutą zdenerwowanie kibiców oczekujących na wejście narastało. 

Tłumy ludzi przed wejściem na sektor zielony i brak organizacji. Deptanie po ludziach w drodze do kasy i rozpychanie do kołowrotka z wejściem. - opisuje sytuację czytelnik Mariusz. 

Ktoś użył gazu pieprzowego

Około 15 minut po rozpoczęciu pierwszego biegu w finałowym starciu Falubaz Zielona Góra - Wilki Krosno w rejonie wejścia na stadion, gdzie w kolejce oczekiwały tłumy kibiców użyty został gaz pieprzowy. 

Stałem z córką tuż przed wejściem obok żona, syn wycofał się, by zapalić i w tym momencie krzyk ochrony - uciekajcie, cofajcie się gaz, gaz - sami biegają w amoku a my nie mamy odwrotu. Dookoła pisk i krzyk. Robimy co możemy zakrywając usta i oczy. Nie mogę opanować paniki córki, ochrona biega jak opętani a ludzie krzyczą. - relacjonuje zajście Pan Mariusz. 

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl policjanci dbający o bezpieczeństwo podczas sobotnich zawodów nie użyli środków przymusu bezpośredniego. Gazu użyła najprawdopodobniej ochrona.

Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem i nie zamierzam tego tak zostawić. Córka wymaga wizyty u psychologa. - dodaje Pan Mariusz. 

Aktualizacja - Po publikacji materiału skontaktował się z nami mailowo kolejny kibic Falubazu, który doświadczył powyższej sytuacji. - Ochrona rozpyliła gaz pieprzowy na kibiców, którzy z powodu frustracji szarpali bramę oraz na kibiców którzy zeszli z sektora, również załapałem się na dawkę gazu i ledwo dotarłem na sektor i około 15 minut dochodziłem do siebie. Mam nadzieję, że ktoś odpowie za tą sytuację, bo tak się nie traktuje kibiców. - napisał w mailu "Kibic Falubazu z 26-letnim stażem". 

Czytaj także - Masowo kradł paliwo na stacjach w Lubuskiem i Wielkopolsce. 22-latek został zatrzymany


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u