Złodziej włamał się do plebanii koło Zielonej Góry. Wypił alkohol i... zasnął

27 wrzesień 2022
Autor: 
Złodziej włamał się do plebanii koło Zielonej Góry Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali 42-latka, który włamał się do plebanii w Zaborze. Gdy przyjechali, mężczyzna spał w towarzystwie butelek po alkoholu.

Nietypowa sytuacja w Zaborze koło Zielonej Góry. Mundurowi z Komisariatu I Policji otrzymali zgłoszenie od proboszcza, że jedno z okien plebanii zostało wybite, natomiast drzwi prowadzące do środka są uchylone. Ksiądz wezwał funkcjonariuszy, bo obawiał się samodzielnie wchodzić do środka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie dwóch ciężarówek na drodze S3

Włamał się do plebanii i zasnął

Do interwencji przydzielono patrol miejscowych dzielnicowych. Policjanci po wejściu do plebanii zastali 42-letniego mężczyznę, który spał na kanapie. W pomieszczeniu panował spory nieład, a dodatkowo widoczne były ślady spożywania alkoholu oraz posiłków.

- Jak ustalono, mężczyzna zdążył ukraść między innymi monety kolekcjonerskie, z których część znaleziono w woreczku leżącym na trawniku przed plebanią. Ponadto dzielnicowi odnaleźli przedmioty, które sprawca przygotował sobie do zabrania - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Grozi mu od roku do 10 lat więzienia

42-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na przesłuchanie. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co według grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

- Straty i zniszczenia spowodowane przez włamywacza proboszcz wycenił na co najmniej 1000 złotych. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem - dodaje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Pijana postawiła na nogi wszystkie służby ratownicze, ale... nikomu nic się nie stało


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u