Masowo kradł paliwo na stacjach w Lubuskiem i Wielkopolsce. 22-latek został zatrzymany

27 wrzesień 2022
Autor: 
Masowo kradł paliwo na stacjach w Lubuskiem i Wielkopolsce Redakcja/archiwum

Tankował na stacjach paliw w całym regionie i odjeżdżał nie płacąc. W ten sposób 22-latek ukradł wiele litrów paliwa. Ostatnio został zatrzymany koło Sulechowa.

Zgłoszenia o kradzieżach z różnych stacji paliw na terenie województwa lubuskiego i wielkopolskiego wpływały do policji już od jakiegoś czasu. Młody mężczyzna podjeżdżał do dystrybutorów, tankował, a następnie uciekał w nieznanym kierunku. Do takich sytuacji dochodziło między innymi w Zielonej Górze, Nowej Soli, Świebodzinie czy Sulechowie, ale również w Wolsztynie oraz Wschowie.

Ostatnia kradzież mężczyzny

Ostatnie z zawiadomień wpłynęło na policję we wtorek, 21 września, około godziny 23:00. Wówczas młody mężczyzna pojechał na stację w Sulechowie czarnym samochodem osobowym marki BMW i ukradł paliwo na kwotę ponad 280 złotych.

- Z relacji zgłaszającej wynikało, że najprawdopodobniej ten samochód już wcześniej pojawiał się na stacji i tankował, nie płacąc za paliwo, ale wtedy miał inne numery rejestracyjne - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Zaledwie godzinę później do mundurowych z Sulechowa wpłynęła informacja o kradzieży tablic rejestracyjnych z osobowego Forda, który był zaparkowany na terenie miasta. Wtedy okazało się, że skradzione tablice były zamontowane do BMW kierowcy, który ukradł paliwo.

22-latek zatrzymany przez policjanta po służbie

Tej nocy służbę na dyżurce Komisariatu Policji w Sulechowie pełnił podinsp. Rafał Gasztyk. Funkcjonariusz, wracając nad ranem do domu drogą krajową nr 32, zauważył na parkingu leśnym czarne BMW ze skradzionymi "blachami". Gdy poszedł do pojazdu, zauważył śpiącego w aucie młodego mężczyznę.

Na miejsce skierowano patrol policji, który zatrzymał 22-letniego mieszkańca Zielonej Góry. W trakcie przeszukania pojazdu ujawniono pełny baniak paliwa, dwie puste beczki oraz pompkę do spuszczania paliwa. W środku znajdowały się też narkotyki w postaci metamfetaminy i haszyszu. Na jaw wyszło także, iż prowadził auto mimo sądowego zakazu.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzuty. - Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Złodziej włamał się do plebanii koło Zielonej Góry. Wypił alkohol i... zasnął


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u