Sadysta powiesił psa w lesie koło Torzymia. Zwierzę skonało w męczarniach

28 wrzesień 2022
Autor: 
Sadysta powiesił psa w lesie. Zwierzę skonało w męczarniach Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Miał znaleźć czworonogowi nowy dom, ale ostatecznie powiesił psa na drzewie. Zwierzę zginęło. 65-latek został już zatrzymany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Sprawa wyszła na jaw w niedzielę, 18 września. Wówczas jeden z mieszkańców gminy Torzym zauważył psa wiszącego na drzewie w jednym z kompleksów leśnych. Przechodzień od razu powiadomił policję.

- Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. W miejscu przestępstwa, policjanci wykonali szczegółowe oględziny. Zabezpieczyli ślady oraz martwe zwierzę. Następnie rozpytali mieszkańców okolicznych miejscowości - relacjonuje st. asp. Tomasz Szura z policji w Sulęcinie.

To 65-latek powiesił psa w lesie

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że za bestialskim czynem stoi 65-letni mężczyzna. Miał on podjąć się opieki nad bezpańskim labradorem oraz znaleźć mu nowy dom. Niestety ostatecznie, zamiast tego postanowił szybko pozbyć się "problemu" i powiesił psa na drzewie.

Sadysta został już zatrzymany i usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. 65-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu.

- O dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - informuje st. asp. Szura.

Przeczytaj też: Złodziej włamał się do plebanii koło Zielonej Góry. Wypił alkohol i... zasnął


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u