Pędził 107 km/h w centrum Zielonej Góry. Kierowca stracił prawo jazdy

04 październik 2022
Autor: 
Pędził 107 km/h w centrum Zielonej Góry Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry częściej kontrolują prędkość pojazdów w centrum miasta. Ostatnio wpadł kierowca, który jechał 107 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Funkcjonariusze policji z zielonogórskiej drogówki systematycznie prowadzą w ostatnim czasie kontrole prędkości kierujących poruszających się po ulicy Bohaterów Westerplatte. Działania szczególne prowadzone są w weekendy w godzinach wieczornych oraz nocnych, a do akcji wykorzystuje się laserowe mierniki.

Jak podkreśla rzecznik policji w Zielonej Górze podinsp. Małgorzata Barska, liczne przekroczenia prędkości w centrum miasta były zgłaszane przez samych mieszkańców już od dłuższego czasu. Prośby o interwencje spływały do mundurowych poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ostatnia akcja i mandaty dla kilkunastu kierujących

Miniony weekend to również kontrole prędkości na ul. Westerplatte. Wówczas mundurowi zatrzymali kilkunastu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość 50 kilometrów na godzinę. Wszystkich ukarano mandatami karnymi.

W trakcie policyjnych działań wpadł też kierowca, który jechał po centrum miasta 107 km/h. I tak mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Ponadto otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych.

- Nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Chociaż zaostrzone przepisy obowiązują już od dłuższego czasu, nie ma tygodnia, żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym - podkreśla podinsp. Barska.

Taryfikator mandatów 2022

Nowe mandaty za prędkość, które wprowadzono w tym roku, mocno biją po kieszeniach Polaków. Zdążają się sytuacje, w których kary są wyższe niż wartość auta. Przypominamy nowe stawki mandatów za przekroczenie prędkości:

  • do 10 km/h - 50 zł
  • o 11-15 km/h - 100 zł
  • o 16-20 km/h - 200 zł
  • o 21-25 km/h - 300 zł
  • o 26-30 km/h - 400 zł
  • o 31-40 km/h - 800
  • o 41-50 km/h - 1000 zł
  • o 51-60 km/h - 1500 zł
  • o 61-70 km/h - 2000 zł
  • o 71 km/h i więcej - 2500 zł

W przypadku recydywy (w ciągu 2 lat od poprzedniego złamania przepisów tego samego typu) mandaty za prędkość wzrosną dwukrotnie, na przykład za przekroczenie prędkości o 31-40 km/h kierowca zapłaci 1600 złotych i dostanie 9 punktów karnych, ale w przypadku naruszenia powyżej 71 km/h i więcej mówimy już o kwocie 5000 złotych i 15 punktach karnych.

Przeczytaj też: Pies utknął na dachu budynku w Zielonej Górze. Do akcji wysłano policję (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u