Pod Gubinem na krajowej "32" powstanie kolejne rondo. GDDKiA: ma poprawić bezpieczeństwo

04 październik 2022
Autor: 
Pod Gubinem na krajowej "32" powstanie kolejne rondo Fot. GDDKiA Zielona Góra

Będzie kolejne rondo na drodze krajowej nr 32 pod Gubinem. Jak podkreśla GDDKiA Zielona Góra, inwestycja ma poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Skrzyżowanie DK32 z drogą wojewódzką nr 286 w rejonie Gubina oraz miejscowości Pleśno i Czarnowice to miejsce, gdzie stosunkowo często dochodzi do kolizji oraz wypadków drogowych, również ze skutkiem śmiertelnym. Do większości z nich dochodziło z powodu ignorowania znaku "stop" przez kierowców, którzy bez zatrzymywania się wjeżdżali na skrzyżowanie lub ze względu na wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Powstanie kolejne rondo na drodze krajowej nr 32

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze postanowiła rozbudować newralgiczne skrzyżowanie i postawić rondo. Będzie to już drugie skrzyżowanie o ruchu okrężnym budowane pod Gubinem, ponieważ cały czas trwa rozbudowa skrzyżowania krajowej "32" z drogą wojewódzką nr 285 przy Sękowicach.

- Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa istniejącego skrzyżowania czterowlotowego DK32 z DW286 na skrzyżowanie o ruchu okrężnym typu rondo z wysepkami dzielącymi i wysepkami kanalizującymi ruch dla redukcji prędkości. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących i płynność ruchu - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Drogowcy oprócz budowy samego ronda zakładają między innymi budowę kanału technologicznego i odwodnienia, postawienie nowego oświetlenia drogowego, a także wybudowanie poboczy. W planach jest również wykonanie zieleni oraz oznakowania. Ponadto niezbędna okaże się wycinka niektórych drzew i krzewów.

GDDKiA czeka na oferty wykonawców do 20 października. Następnie wybrana firma będzie miała osiem miesięcy od dnia podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac. To oczywiście z wyłączeniem okresu zimowego od 16 grudnia do 15 marca.

Przeczytaj też: Pies utknął na dachu budynku w Zielonej Górze. Do akcji wysłano policję (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u