Zlikwidowano nielegalne kasyna w Zielonej Górze, Słubicach i Drezdenku (ZDJĘCIA)

04 październik 2022
Autor: 
Zlikwidowano nielegalne kasyna w Zielonej Górze, Słubicach i Drezdenku Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała trzy nieprawne punkty gier w Lubuskiem. Nielegalne kasyno działało m.in. w Zielonej Górze i Słubicach.

Mundurowi z lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili w ostatnim czasie trzy realizacje związane z likwidacją nielegalnych kasyn na terenie województwa. Gry na nieprzepisowych automatach odbywały się w Zielonej Górze, Słubicach oraz Drezdenku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Samorządowcy KO liczą na zmianę w fotelu prezydenta Zielonej Góry

Zatrzymano 14 nielegalnych automatów

W każdym z kontrolowanych punktów gier przebywały osoby, które wierzyły, że wygrana na automacie zależy od ich zręczności. Tak jednak nie było.

- Funkcjonariusze przeprowadzili eksperymenty procesowe, czyli zagrali na automatach i zarejestrowali przebieg tych gier. Okazało się, że to automat steruje przebiegiem gry bez udziału osoby grającej - informuje Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Łącznie w wyniku realizacji Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała 14 nielegalnych automatów do gier.

Właścicielom grozi więzienie i kary finansowe

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia. Ponadto za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

- Taka kara grozi nie tylko właścicielowi nielegalnych automatów, ale też osobie, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal - wyjaśnia Downar-Zapolska.

Przeczytaj też: Pędził 107 km/h w centrum Zielonej Góry. Kierowca stracił prawo jazdy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u