Policyjny pościg koło Sulęcina. 16-latek uciekał motocyklem przez las

05 październik 2022
Autor: 
Policyjny pościg koło Sulęcina. 16-latek uciekał motocyklem Fot. KPP Sulęcin

Pościg za motocyklistą w Krzeszycach koło Sulęcina. Nastolatek uciekał przed policją przez las. Ostatecznie mundurowi dogonili go pieszo.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 2 października. Policjanci z sulęcińskiej drogówki zwrócili uwagę w miejscowości Krzeszyce na młodego chłopaka, który poruszał się motocyklem crossowym bez tablicy rejestracyjnej. Patrol postanowił zatrzymać kierowcę do kontroli.

- Mundurowi nadali sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak na ich widok motocyklista przyśpieszył i zaczął uciekać - relacjonuje sierż. sztab. Klaudia Biernacka, rzecznik policji w Sulęcinie.

16-latek o mało nie wjechał w rodzinę

Motocyklista usiłował zgubić policjantów, wjeżdżając w pole uprawne. Z czasem zaczął też uciekać przez las, w którym prawie wjechał w rodzinę spacerującą z wózkiem dziecięcym.

- W pewnym momencie, chłopak zaczął jechać slalomem pomiędzy drzewami, licząc, że tak zdoła uciec. Mundurowi zatrzymali radiowóz i rozpoczęli pościg pieszy. Po chwili uciekinier został schwytany - informuje sierż. sztab. Biernacka.

Szybko okazało się, że motocyklem kierował 16-letni chłopak. Ponadto pojazd nie był zarejestrowany oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Jednoślad został odholowany na policyjny parking, natomiast nastolatka przekazano pod opiekę matki.

Uciekinier stanie przed sądem

Młody chłopak usiłował uniknąć konsekwencji, ale ostatecznie zrobił sobie większe problemy. Już wkrótce za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

Przeczytaj też: Zlikwidowano nielegalne kasyna w Zielonej Górze, Słubicach i Drezdenku (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u