Pościg na autostradzie A2 w Lubuskiem. Gruzin przemycał nielegalnych imigrantów

11 październik 2022
Autor: 
Pościg na autostradzie A2. Gruzin przemycał nielegalnych imigrantów Redakcja/archiwum

Pościg na autostradzie A2. Służby ścigały samochód z nielegalnymi imigrantami, który jechał w stronę Niemiec. Łącznie mundurowi zatrzymali pięć osób.

Wspólna Polsko-Niemiecka Placówka w Świecku to miejsce, w którym pełnią służbę przede wszystkim policjanci, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. W ostatnim czasie jednym z priorytetowych działań mundurowych jest, chociażby zwalczanie i zapobieganie nielegalnej migracji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Zatrzymano samochód z nielegalnymi imigrantami

I tak w godzinach nocnych w poniedziałek, 10 października, patrol z placówki usiłował zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy marki Skoda, który poruszał się po autostradzie A2. Kierujący jechał w kierunku Niemiec.

- Kierowca na sygnały dawane przez mundurowych do zatrzymania się gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli za nim pościg. Do pościgu przyłączył się kolejny patrol, który był w pobliżu - relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Ostatecznie pojazd udało się zatrzymać po kilku kilometrach.

Kierowca i nielegalni imigranci zatrzymani

Za kierownicą osobówki siedział 37-letni obywatel Gruzji, który początkowo podawał się za obywatela Ukrainy, ale okazał funkcjonariuszom prawdziwe dokumenty. Dodatkowo w samochodzie znajdowało się czterech cudzoziemców, którzy na terenie Polski przebywali nielegalnie. Wszyscy zostali zatrzymani.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzech z nich to obywatele Egiptu, natomiast czwarty z nich miał przy sobie afgański paszport - informuje mjr SG Konieczniak.

"Kurier" nielegalnych imigrantów z pewnością nie uniknie kary. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej cały czas prowadzi także czynności z cudzoziemcami. Przy udziale tłumacza ustalana jest ich tożsamość oraz obywatelstwo.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Kierowca był tak pijany, że zabrakło skali w alkomacie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u