Policyjny dron z termowizją pomógł odnaleźć zaginioną kobietę w środku lasu!

07 listopad 2022
Autor: 
Policyjny dron z termowizją pomógł odnaleźć zaginioną kobietę w środku lasu! Lubuska Policja

Schorowana kobieta zaginęła w powiecie świebodzińskim. 38-latki szukało kilkadziesiąt osób. Przełom w poszukiwaniach dał policyjny dron z kamerą termowizyjną!

W sobotę, 5 listopada dyżurny komendy powiatowej policji w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 38-letniej schorowanej kobiety. Ostatni raz zaginiona była widziana w rejonie miejscowości Kije i to tam rozpoczęły się poszukiwania. W akcję zaangażowano całą jednostkę policji ze Świebodzina, samodzielny pododdział prewencji policji z Zielonej Góry, operatorów dronów z komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie Wlkp. oraz inne służby.

Poszukiwania kobiety pod Świebodzinem

Policjanci sprawdzili miejsce zamieszkania zaginionej kobiety oraz okoliczny teren, jednak po 38-latce nie było śladu. Pies tropiący z Cywilnej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej ze Zbąszynka podjął trop w rejonie miejscowości Kije, niestety po chwili ślad się urwał. Kierujący działaniami poszukiwawczymi zdecydował o zawężeniu rejonu poszukiwań co po chwili przyniosło kolejny pozytywny efekt. Policjanci natrafili na odcisk buta odpowiadający obuwiu z rysopisu zaginionej kobiety. 

Do działań zaangażowano drona z kamerą termowizyjną. Operator w kilka minut sprawdził spory obszar, który stanowił trudnodostępny leśny teren. Podczas jednego z przelotów operator drona zauważył w środku lasu postać, która próbowała się schować między drzewami. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wspólnie z ratownikami wodnymi na quadzie. Po chwili funkcjonariusze potwierdzili, że osoba zauważona przez operatora drona to poszukiwana 38-latka. 

Kobieta była zmarznięta, jednakże w dobrej kondycji. Po przetransportowaniu do najbliższej drogi została przekazana pogotowiu ratunkowemu - dodaje asp. Marcin Ruciński, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Czytaj także - Akcja służb w Zielonej Górze. Mężczyzna leżał w rowie - potrzebował pomocy medycznej


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u