Złóż donos przez aplikację mObywatel! Jak działa nowa funkcja?

13 listopad 2022
Autor: 
Złóż donos przez aplikację mObywatel! Jak działa nowa funkcja? Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Nowa funkcja w mObywatel. Teraz użytkownicy rządowej aplikacji będą mogli łatwo zgłosić różnego rodzaju zagrożenia dla środowiska!

Aplikacja mObywatel otrzymała w ostatnich dniach aktualizację, która dodała możliwość stworzenia zgłoszenia do Inspekcji Ochrony Środowiska. Około 7 milionów użytkowników może teraz poinformować służby o zdarzeniu, które może mieć niekorzystny wpływ na środowisko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marszałek województwa lubuskiego podsumowuje największe inwestycje zrealizowane w 2022 roku i przekazuje plany na 2023!

Jak w praktyce działa nowa funkcja?

Otwierając aplikację mObywatel zauważymy nową ikonkę w kolorze zielonym z logo Inspekcji Ochrony Środowiska i opisem "naruszenia środowiskowe". Klikając w ikonę otwiera nam się nowe okno z informacją, w jaki sposób możemy zgłosić incydent, który może mieć niekorzystny wpływ na środowisko. Na dole strony pojawia się przycisk "zgłoś naruszenie".

Po kliknięciu przycisku otwiera nam się kolejna strona z kategoriami zgłoszenia, tych jest sześć: 

  • Nielegalne przetwarzanie/odzysk/unieszkodliwianie/zakopywanie odpadów,
  • Nielegalny transport odpadów,
  • Nielegalne przywiezienie z zagranicy odpadów,
  • Zanieczyszczenie wody, powietrza lub powierzchni ziemi substancjami,
  • Inna,

Po wybraniu kategorii "zanieczyszczanie wody, powietrza lub powierzchni ziemi substancjami" w aplikacji uruchamia się aparat - wówczas możemy wykonać zdjęcie miejsca skażenia. W następnym kroku aplikacja prosi nas o lokalizację, aby określić miejsce skażenia. 

Po wykonaniu zdjęcia pojawia się formularz z danymi do wypełnienia. Możemy tam przekazać dodatkowe informacje w tym lokalizację oraz szczegółowy opis i zdjęcia. Jest również możliwość przesłania zgłoszenia z zachowaniem poufności. 

Inspekcja Ochrony Środowiska otrzymała już kilka tysięcy zgłoszeń.

Czytaj także - Zaginął 31-letni Marcin Jastrzębski z Gorzowa. Trwają poszukiwania!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u