75-latka poszła do lasu i zaginęła. Nocna akcja poszukiwawcza pod Żaganiem

14 listopad 2022
Autor: 
Nocna akcja poszukiwawcza pod Żaganiem Fot. KPP Żagań

Wybrała się na spacer do lasu pod Żaganiem i nie wróciła do domu. Rodzina 75-latki wezwała służby. Kobietę udało się odnaleźć po kilku godzinach poszukiwań.

Wszystko wydarzyło się w niedzielny wieczór, 13 listopada, około godziny 22:00. Wówczas do żagańskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 75-letniej kobiety z miejscowości Czerna (gmina Iłowa).

- Kobieta w południe wyjechała z domu na rowerze i nie wróciła. Ponadto nie było z nią nie ma żadnego kontaktu - relacjonuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Ruszyła akcja poszukiwawcza

W żagańskiej policji ogłoszono alarm dla funkcjonariuszy. Wezwano wszystkich policjantów, w tym przewodnika z psem tropiącym, aby zapewnić jak największe siły i środki. Jednocześnie do akcji wyruszyło pięć zastępów Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Po rozpoczęciu działań w dukcie leśnym znaleziono rower należący do zaginionej kobiety, przy którym znajdował się jej rozładowany telefon. Policjanci sprawdzali teren leśny, w którym odnaleziono rower. Po kilku godzinach mundurowi zauważyli kobietę, która nie wiedziała, że to właśnie jej szukają - informuje sierż. sztab. Szlachetko.

Jak ustalono, 75-latka wjechała rowerem do lasu, a następnie chciała pospacerować po okolicy. Seniorka odeszła jednak za daleko i po prostu się zgubiła. Ostatecznie cała i zdrowa wróciła do domu.

Poszukiwania kobiety nie były wczoraj jedyne w województwie lubuskim. Około godziny 18:00 pod Zieloną Górą zaginął starszy mężczyzna.

Przeczytaj też: Tony śmieci w lesie pod Zieloną Górą. Odpady są też zakopane pod ziemią (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u