Wodociągi Zielona Góra chwalą się nowym pojazdem. Kosztował przeszło 2,7 miliona (ZDJĘCIA)

14 listopad 2022
Autor: 
Wodociągi Zielona Góra chwalą się nowym pojazdem Fot. ZWiK Zielona Góra

Wodociągi Zielona Góra mają nowy samochód techniczny za ponad 2,7 miliona złotych. Służy on przede wszystkim do czyszczenia sieci kanalizacyjnej.

Już od jakiegoś czasu spółka Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja korzysta z nowoczesnego pojazdu technicznego marki Mercedes. To specjalistyczny pojazd wykorzystywany do czyszczenia sieci kanalizacyjnej m.in. poprzez studnie kanalizacyjne. Ponadto pozwala usuwać zatory, pompować ścieki ze studni rewizyjnych oraz czyścić wpusty uliczne i odwodnienia liniowe wód opadowych.

Zbiornik zabudowany na pojeździe ma pojemność 11 tysięcy litrów. Na wyposażeniu samochodu znajduje się np. specjalny system recyklingu, który filtruje wysysane zanieczyszczenia. Odzyskaną w ten sposób wodę wykorzystuje do dalszego płukania kanałów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Co dalej z lotami z Zielonej Góry-Babimostu do Londynu? ...

- Jak przekonują pracownicy ZWiK, w zielonogórskich wodociągach liczy się szybkość oraz czas, w jakim sprzęt może być w praktycznym działaniu. Co ważne, ten nowy pojazd może pracować przez kilka godzin bez konieczności powrotu do bazy - informuje Urząd Miasta Zielona Góra.

Koszt? Ponad 2,7 miliona złotych

Specjalistyczny pojazd został zakupiony przez Wodociągi Zielona Góra za kwotę przeszło 2,7 miliona złotych. To wszystko w ramach projektu "Gospodarka ściekowa na terenie aglomeracji Zielona Góra - Etap V", który dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, a dokładniej z Funduszu Spójności.

Przeczytaj też: 75-latka poszła do lasu i zaginęła. Nocna akcja poszukiwawcza pod Żaganiem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u