Już w środę oddaj krew w Zielonej Górze. W podziękowaniu dostaniesz... dynię

14 listopad 2022
Autor: 
Już w środę oddaj krew w Zielonej Górze Fot. Lubuskie.pl

Oddaj krew i odbierz dynię. Taka akcja ruszy już w środę w Zielonej Górze. Krwiobus podjedzie pod Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego wspólnie od 2015 roku organizują różne działania związane z oddawaniem krwi. Dawcy w podziękowaniu otrzymują zwykle paczkę czekolad, ale w ramach akcji prowadzonych przez lubuski samorząd zawsze czeka na nich także nietypowy upominek. Latem były pomidory, a teraz przyszedł czas na... dynie.

Akcja oddawania krwi w środę

- Krew to jedyny "lek", którego nie da się wyprodukować w sposób sztuczny. Jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom - podkreśla Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

I tak już w środę, 16 listopada, w godzinach 9:00 - 13:00 przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego będzie stał krwiobus z RCKiK Zielona Góra. Krew może oddać wówczas praktycznie każdy z nas. Należy spełniać tylko podstawowe wymogi.

- Wystarczy mieć od 18 do 65 lat, być zdrowym i ważyć więcej niż 50 kilogramów. Rano warto zjeść lekkie śniadanie, a dzień wcześniej porządnie się nawodnić - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Przeczytaj też: 75-latka poszła do lasu i zaginęła. Nocna akcja poszukiwawcza pod Żaganiem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u