Policjanci szukają bezdomnych. Kontrolują pustostany, działki i garaże (ZDJĘCIA)

15 listopad 2022
Autor: 
Policjanci szukają bezdomnych. Kontrolują pustostany, działki i garaże Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Jest coraz chłodniej, co stanowi problem dla osób bez dachu nad głową. Policjanci szukają bezdomnych i sprawdzają, czy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zima zbliża się coraz szybciej, a według synoptyków już najbliższe dni mają przynieść dość spore ochłodzenie. W nocy temperatura może spaść nawet kilka stopni poniżej zera. To sprawia z kolei zagrożenie dla życia i zdrowia przede wszystkim osób bezdomnych.

Wraz z nadejściem ochłodzeń policjanci z Krosna Odrzańskiego rozpoczęli już kontrole między innymi pustostanów, piwnic, parków, garaży czy też ogródków działkowych. To wszystko w poszukiwaniu bezdomnych, aby sprawdzić, czy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Reaguj na cudzą krzywdę

Policja przypomina, że każdy z nas powinien reagować, widząc osobę, której życie może być zagrożone. Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby pod wpływem alkoholu, który powoduje, iż organizm jest jeszcze bardziej narażony na wychłodzenie.

Zgłoszenia o osobach bezdomnych można przekazywać pod numerem alarmowym 112 lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dużo skutecznych interwencji udaje się przeprowadzać mundurowym właśnie dzięki sygnałom od mieszkańców, którzy szybko reagują, widząc bezdomnych lub nietrzeźwych potrzebujących pomocy.

- Liczymy na czujność mieszkańców, dzięki którym będziemy mogli dotrzeć do potrzebujących i udzielić im pomocy. Pamiętajmy, że czasami wystarczy jeden telefon, by uchronić osobę przed wychłodzeniem. Nie bądźmy obojętni, każdy może uratować życie - podkreśla kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Jednocześnie warto pamiętać, że Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego uruchomiono bezpłatną infolinię: 0 800 109 160, gdzie osoby bezdomne i potrzebujące pomocy mogą uzyskać informacje o miejscach noclegowych oraz punktach wydawania posiłków i odzieży.

Przeczytaj też: Szpital w Nowej Soli ma nowy blok operacyjny. Koszt? Ponad 46 milionów (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u