Kierowca ciężarówki użył magnesu i wpadł na trasie S3. Stracił prawo jazdy

17 listopad 2022
Autor: 
Kierowca ciężarówki użył magnesu i wpadł na trasie S3 Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Funkcjonariusze ITD Gorzów Wielkopolski zatrzymali kierowcę ciężarówki, który użył magnesu przy załadunku. Mężczyzna stracił prawo jazdy, ale to nie wszystko.

Wszystko wydarzyło się w środę, 16 listopada, na trasie S3 w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego.

W godzinach popołudniowych patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli ciężarówkę marki Man. Za kierownicą pojazdu siedział Polak. Mężczyzna jechał do Szczecina w celu załadunku.

Użył magnesu - stracił prawo jazdy

- Chwilę wcześniej pojazd został rozładowany w Gorzowie Wielkopolskim. Tachograf nie zarejestrował jednak podjazdu i odjazdu spod magazynu. Kierowca przyznał, że przyłożył magnes do nadajnika impulsów i dokonał z nim rozładunku. Zrobił to w celu zafałszowania wskazań tachografu - informują inspektorzy ITD.

Szofer został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto grozi mu odpowiedzialność karna, ponieważ magnes powodował jednocześnie zatrzymywanie drogomierza ciężarówki. W tym zakresie sprawę przekazano policji.

Jak przekazuje lubuski Inspektorat Transportu Drogowego, odpowiedzialność finansową poniesie również przedsiębiorca. Jemu grozi z kolei kara pieniężna w wysokości 10 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "27" pod Zieloną Górą. Auto uderzyło w drzewo. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u