Brak wody w Świdnicy pod Zieloną Górą. Mieszkańcy: "Podstawcie beczkowóz!"

17 listopad 2022
Autor: 
Brak wody w Świdnicy pod Zieloną Górą Fot. Czytelnik

Mieszkańcy podzielonogórskiej Świdnicy od przeszło 24 godzin nie mają bieżącej wody. Nie mają też beczkowozu, z którego można by ją pobrać.

Do awarii sieci wodociągowej doszło w środę, 16 listopada, przed południem. Jak informuje Zakład Usług Komunalnych w Świdnicy, to wina prywatnego inwestora, który podczas budowy wodociągu doprowadził do usterki sieci.

- W związku z uszkodzeniem sieci wodociągowej w ul. Długiej zaszła konieczność zamknięcia dostawy wody dla dolnej części Świdnicy, czyli od skrzyżowania ul. Długiej z ul. Wypoczynek - czytamy w komunikacie gminy Świdnica.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marszałek województwa lubuskiego podsumowuje największe inwestycje zrealizowane w 2022 roku i przekazuje plany na 2023!

Mieszkańcy: "Podstawcie beczkowóz!"

Początkowo awaria miała zostać usunięta jeszcze tego samego dnia około godziny 16:00. Tak się jednak nie stało, choć prace trwały nawet po zmroku. Dziś gmina przekazuje, że to wszystko z uwagi na "trudności terenowe". Jednocześnie wykonawca miał poinformować, iż prace powinny zakończyć się dziś, 17 listopada, w okolicach godziny 13:00.

Mieszkańcy Świdnicy nie mają wody od ponad 24 godzin. Dziwią się jednocześnie, że nadal nie podstawiono beczkowozu z pitną wodą, a ten zgodnie z najnowszym regulaminem dostarczania wody i odprowadzania ścieków powinien zostać podstawiony przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, ponieważ przerwa w dostawie wody przekroczyła już 12 godzin.

Pod komunikatami Urzędu Gminy w Świdnicy w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja. - No tak, najłatwiej przekazać informację o trudnościach... Prawie doba bez wody, a prywatny inwestor nie poczuwa się w obowiązku zapewnienia mieszkańcom dostępu choćby do beczkowozów? Kpina - komentuje pani Wiktoria. Podobnego zdania jest pani Gabriela: "Chyba będzie trzeba kupić wodę w sklepie i wziąć fakturę na gminę. Fałszywe informacje, kiedy naprawią usterkę i nawet nie ma beczkowozu".

Przeczytaj też: Zielona Góra: Zostawił potrawę na kuchence i poszedł spać. Sąsiedzi wezwali strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u