Trwa rozbiórka 45-letniego wiaduktu w Zielonej Górze. Prace potrwają trzy miesiące (ZDJĘCIA, FILM)

17 listopad 2022
Autor: 
Trwa rozbiórka 45-letniego wiaduktu w Zielonej Górze. Prace potrwają trzy miesiące Redakcja

Trwają intensywne prace rozbiórkowe w Zielonej Górze. Ciężki sprzęt kawałek po kawałku burzy wiadukt na ulicy Zjednoczenia.

We wtorek, 15 listopada rozpoczęły się prace rozbiórkowe jednej z nitek wiaduktu na ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze. Trzy koparki wyburzeniowe ze specjalnymi nożycami do betonu rozbierają kawałek po kawałku 45-letni obiekt, który nie nadawał się już do remontu i dalszego użytku.

Remont Zielona Góra

Przetarg na remont ulicy Zjednoczenia wraz z wiaduktem ogłoszono jeszcze w 2021 roku. Plany zakładały wymianę nawierzchni, budowę ciągów rowerowych, wymianę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia. Przetarg wygrało konsorcjum firm PBW Inżynieria Wrocław i DROMOSTTOR Sp. z o.o. z Lwówka Śląskiego.

Tuż po rozpoczęciu remontu okazało się, że wiadukt jest w bardzo złym stanie technicznym. Prace zostały ograniczone a miasto zleciło ekspertyzy. Wyniki specjalistycznych badań nie pozostawiły złudzeń - wiadukt należało wyburzyć.

Budowa nowego wiaduktu może kosztować nawet ponad 100 milionów złotych. Prace mogą potrwać od 3 do nawet 6 lat!

Ograniczenia w ruchu na wiadukcie

Z uwagi na zły stan techniczny wiaduktu na drugiej nitce wprowadzono ograniczenia w ruchu dla pojazdów powyżej 3,5 tony. W praktyce oznacza to, że przez obiekt nie mogą przejeżdżać m.in. samochody ciężarowe oraz autobusy.

Zielonogórscy policjanci w ostatnich dniach prowadzili kontrole na ulicy Zjednoczenia i zatrzymywali kierowców, którzy ignorowali znaki. Zgodnie z taryfikatorem mandat za niedostosowanie się do znaku B-18 wynosi 500 złotych oraz 2 punkty karne.

Czytaj także - Zielona Góra: Zostawił potrawę na kuchence i poszedł spać. Sąsiedzi wezwali strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u