Pościg pod Żaganiem. Uciekinier zderzył się z innymi pojazdami i uciekał pieszo (ZDJĘCIA)

17 listopad 2022
Autor: 
Pościg pod Żaganiem. Uciekinier zderzył się z innymi pojazdami Fot. KPP Żagań

Policyjny pościg za samochodem w miejscowości Iłowa pod Żaganiem. 36-latek był poszukiwany. Jechał mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Iłowej we wtorek, 15 listopada, próbowali zatrzymać do rutynowej kontroli samochód osobowy marki Daihatsu.

- Mężczyzna pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych do zatrzymania pojazdu, nie reagował i kontynuował dalszą niebezpieczną jazdę, doprowadzając do zderzenia z innymi pojazdami - relacjonuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Próbował uciekać pieszo, został zatrzymany

Po przejechaniu kilku kilometrów kierujący "zaparkował" na miejscu dla osób niepełnosprawnych i porzucił auto. W dalszą ucieczkę udał się pieszo, lecz szybko został zatrzymany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

- Jak się okazało, jest on bardzo dobrze znany funkcjonariuszom. 36-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 14 miesięcy, za podobne popełnione przestępstwa w ruchu drogowym - informuje sierż. sztab. Szlachetko.

Mężczyzna docelowo został przetransportowany do zakładu karnego. Wcześniej usłyszał dodatkowo 5 kolejnych zarzutów dotyczących kierowania pojazdami mechanicznymi wbrew orzeczonemu zakazowi, które popełnił na przestrzeni jednego miesiąca w tym roku.

Żagańska policja przypomina, że przestępstwo kierowania pojazdami mechanicznymi wbrew orzeczonemu zakazowi, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Identycznie w przypadku, gdy kierowca nie zatrzyma się do kontroli drogowej.

Przeczytaj też: Kierowca ciężarówki użył magnesu i wpadł na trasie S3. Stracił prawo jazdy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u